Canon 7D için Firmware Update Yayınladı

Canon 7D modeli için yayınladığı yeni firmware güncellemesi ile dosya önbelleği artıyor, uyumluluk ve yeni fotoğraf düzenleme araçları ekleniyor.

Canon 7D için yeni bir D-SLR demek zor olsa da, Canon ürettiği bu cevherin peşini bırakmıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde bu model için bir firmware güncelleme yayınladı ve bu makineyi resmen “yeniledi”.

Canon 7D Firmware Güncelleme ile gelen en önemli geliştirme şüphesiz ki RAW önbelleği. Yazılımsal olarak geliştirilen önbellek ile arka arkaya fotoğraf çekerken (burst modu) eski limit olan 15 RAW fotoğraf, 25 RAW / 130 JPEG fotoğrafa çıkartılmış. Bunun yanında güncellemeyle gelen bir diğer özellik sayesinde Canon 7D menüsünde artık RAW formatındaki fotoğraflarınızı düzenleyebiliyorsunuz. Düzenleme menüsü ile kullanıcılar pozlama telafisi, beyaz dengesi, renk ayarı, lens bozulması düzeltme ve daha fazlasını değiştirme lüksüne sahip. Üstelik RAW olarak düzenlediğiniz fotoğrafları JPEG olarak kaydedebiliyorsunuz.

Bir derecelendirme sistemi ile fotoğrafları 5 yıldız üzerinden derecelendirebiliyorsunuz ve önem derecelerini daha sonra hatırlamak üzere kaydediyorsunuz. Bunun dışındaki değişiklikler ise fotoğrafların LCD ekranda daha hızlı görüntülenmesi, ISO otomatik modunda maksimum ISO kontrolü, video çekerken ses seviyelerinin ayarlanabilmesi, özel dosya isimlendirmesi ve Canon GPS alıcısı GP-E2 ile bağlanabilirlik sayılıyor.

Yazıda bahsettiğim Canon 7D Firmware Update ’ine buradan ulaşabilirsiniz.

Fotografabaslangic.wordpress.com adresindeki herhangi bir yazıyı veya görseli izinsiz kullanmak yasaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s