Sigma 200-500 “Bazuka” Lens

sigma_200-500_1

Sigma 200-500 telefoto lens ile daha önce internette karşılaşmış olabilirsiniz. Boyutları o kadar büyük ki genelde “the green monster” adıyla anılıyor. Eğer lensin boyutlarının büyüklüğünü karşılaştırmalı olarak görmek istiyorsanız aşağıdaki fotoğraf galerisine bir göz atın. LensRentals çalışanları ürün gamlarına bu yeşil canavarı da eklemişler ve ürünün hazırlık aşamalarını fotoğraflamışlar.

sigma_200-500_2

Lensi kullanabilmek için öncelikle insan boyutlarında, kaslı bir monopoda ya da kısacası bir asistana ihtiyacınız olduğu açıkça görülebiliyor. Daha sık görebileceğimiz lensler olan Canon 500mm f/4 IS II ve Canon 800mm f/5.6 de oldukça büyük lensler fakat yeşil canavarın yanında 18-55 kit lens gibi duruyorlar. Lensin ilginç özelliklerinden biri de 72mm çaplı filtreleri kullanabiliyor olması. Makinenize bağlanan yere yakın bir boşluktan lense bir adaptör vasıtasıyla filtre takabiliyorsunuz.

sigma_200-500_5          sigma_200-500_6

LensRentals çalışanları çektikleri örnek fotoğraflardan edindikleri deneyimle lensin kesinlikle çok keskin bir lens olduğunu söylüyorlar. Yurtdışında haftalık 1000$ fiyat ile bu lensi kiralayıp kullanabilirsiniz. Türkiye için ise muhtemelen kiralama ücretinden daha fazla kargo ödemeniz gerekecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s