Fotoğraf Fırsatı: 12 Ağustos Pazar Meteor Yağmuru

Fotoğraf Fırsatı: 12 Ağustos Pazar Meteor Yağmuru

Dominic Alves, Stanmer Church, İngiltere, Ağustos 2010

Hafta sonunuzu fotoğraf ile geçirmek istiyorsanız ve kendinize bir konu arıyorsanız buldunuz. Yakınlardan geçecek kuyruklu yıldızların etrafında sürüklenen veya onlardan kopan parçaların bugün ve yarın gökyüzümüzü renklendireceği açıklanıyor. Bu akşam yer belirleyip, ayarlamalarınızı yapıp yarın akşam asıl fotoğrafı çekmek için oldukça uygun bir zaman.

Prof. Dr. Evren, atmosfere her ay göktaşı girdiğini, ancak 12 Ağustos günü bu sayının artacağının altını çizerek, şunları söyledi: “Bu tarihte, 1 saat içerisinde yaklaşık 1000 kadar göktaşı atmosfere girecek. Göktaşı yağmuru dünyanın her yerinden çıplak gözle rahatlıkla izlenebilecek. Göktaşları, kuyruklu yıldızların geride bıraktığı taşlardır. Kuyruklu yıldız, güneşe yaklaştıkça erimeye başlar, geride bıraktığı göktaşları, ayın belirli günlerinde atmosfere girer.”

Fakat yurdun genelinde sıcaklığı düşürecek fakat bu mükemmel fırsatı kaçırmanıza sebep olabilecek bulutlanmalar bekleniyor. Umarım şansımız yaver gider de bu güzel fırsatı kaçırmayız.

3 responses to “Fotoğraf Fırsatı: 12 Ağustos Pazar Meteor Yağmuru

    • merhabalar. Bazı kompakt (amatör) fotoğraf makineleri oldukça uzun enstantane zamanlarına ulaşabiliyor ve hatta bazı modellerde enstantaneyi ayarlayabiliyorsunuz. Eğer sizin de böyle bir fotoğraf makineniz var ise bu fotoğrafları çekmek için ihtiyacınız olan tek şey zaman ve bir tripod olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s